2007-08 Roster
Coaches 

Men
NAMEEVENTCLHOMETOWN (LAST SCHOOL)
Akintunde AbisogunJumpsJRRaleigh, N.C. (Southeast Raleigh)
Richard ArmstrongMid-DistanceSORaleigh, N.C. (Wakefield)
Michael BarnettMid-DistanceSOVirginia Beach, Va. (First Colonial)
Spencer BarrickJavelinSOPoint of Rocks, M.D. (Tuscarora)
Kris BellHurdlesJRRaleigh, N.C. (Jesse O Sanderson)
Nicholas BoerioMid-DistanceJRPittsburgh, Penn. (Western Reserve)
Sean BowenSprints/HurdlesFRHockeessin, DE (Newark)
Mario BriscoeHurdlesFRPortsmouth, Va. (I C Norcom)
William CollinsDistanceJRLaGrange, N.C. (Eastern Wayne)
Travis CovingtonHurdles/JumpsSOMiami, Fla. (Miami Norland SR.)
LaPatrick CurrieSprintsFRSt. Pauls, N.C. (St. Pauls)
Matthew DennishDistanceJRRed Lion, Penn. (Red Lion Area SR)
Antwan EdwardsSprintsFRFaye, N.C. (Cape Fear)
Ahmad GarrisonThrowsFRHampstead, N.C. (Topsail)
Anthony GreenThrowsSOConcord, N.C. (Central Cabarrus)
Isiah GyasiSprintsFRPortsmouth, Va. (I C Norcom)
Marcus HardyMid-DistanceFRRaleigh, N.C. (Sanderson)
Michael HarrisSprintsSOVirginia Beach, Va. (First Colonial)
Damarius HayesMid-DistanceFRIvanhoe, N.C. (Union)
Stevem HenesonSprintsSOWashington, N.C. (Bishop Loughlin Memorial)
Taurian HoustonThrowsFRJacksonville, N.C. (Duke Ellington School of Arts)
Andre JacksonSprintsFRWest Babylon, N.C. (St. John Baptist Diocesan)
Andrew JenkinsDistanceJRStatesville, N.C. (West Iredell)
Linval JosephThrowsFRAlachua, Fla. (Santa Fe)
Corin LindsaySprintsSO
A.J. MalicdemHurdlesFRVirginia Beach, Va. (Bayside)
Michael McGilvaryJumpsFRClemmons, N.C. (West Forsyth)
Cosby McKenzieJumpsFRCharlotte, N.C. (Hopewell)
Andrew NastasiakDistanceJRPoint Pleasant, N.J. (Point Pleasant Boro)
Jarrett NewbyMiid-DistanceSOEndwell, N.Y. (Maine Endwell)
Aaron RansomSprintsFRVirginia Beach, Va. (Greenbriar Christian Academy)
Christopher RichardsonSprintsSOAlexandria, Va. (Hayfield Secondary School)
Shawn RichardsonSprintsSOPontiac, M.I. (Pontiac Northern SR.)
David RuckerSprintsJRStatesville, N.C. (Statesvile Senior)
Adian SandersonSprintsJREwing, N.J. (Ewing)
Michael ScottDistanceSOGoldsboro, N.C. (C.B. Aycock)
Harvinder SingDistanceFRClayton, N.C. (Clayton)
Brandon SmallSprintsJRJacksonville, N.C. (Jacksonville)
Kevin ThompsonSprintsJRNorth Bergen, N.J. (North Bergen)
Daniel VarelaThrowsFRKnightdale, N.C. (East Wake)
Graham WarrenHurdlesFRWest Raleigh, N.C. (Wakefield)
Michael WilliamsSprintsFRHenderson, N.C. (Southern Vance)
Ron WrightSprintsSOKernersvile, N.C. (Hunt)
Women
NAMEEVENTCLHOMETOWN (LAST SCHOOL)
Shaliece AndersonSprintsJRManchester Jamaica, N.C. (Holmwood)
Aisha Bilal-MackMid-Distance/HurdlesSREast Orange, N.J. (East Orange Campus)
Tara BrightSprints/HurdlesFREaston, P.A. (Easton)
Hollie BrooksMiddle DistanceJRLaurinburg, N.C. (Scotland County)
Donisha BrownThrowsFRGreensboro, N.C. (Ben L. Smith)
Ericka CharlesSprintsFRDurham, N.C. (Durham School of Arts)
Paige ClarkDistanceSRRichmond, Va. (Douglas S. Freeman)
Taylor ConnorHigh JumpFRGastonia, N.C. (Ashbrook)
Brittany CopelandDistanceFRStafford, V.A. (Brooke Point)
Tayleigh DavisDistanceSRWilmington, N.C. (John T. Hoggard)
Lisa DelorenzoDistanceFRMonroevile, P.A. (Gateway)
Lindsay DolanHurdles/HeptathalonSOAliquippa, Penn. (Center Area)
Danielle EilerThrowsJRMcHenry, Ill. (Grant Community)
Danielle FettyDistanceSORaleigh, N.C. (Leesville Road)
Hayley FlynnDistanceSRKings Mountain, N.C. (Kings Mountain)
Clair FraserDistanceFRReidsdville, N.C. (Reidsville)
Meghan GlassmacherMiddle DistanceJRFairfax Station, Va. (Bishop Ireton)
Taneisha GloverSprints/JumpsFRFayettevile, N.C. (EE Smith)
Jheri GodfreySprintsJRHope Mills, N.C. (Southview)
India GonzalezHurdles/SprintsFRFayettevile, N.C. (EE Smith)
Charlene GradyThrowsJRSpring Hope, N.C. (Southern Nash)
Jaslyn GrullonSprint/HurdlesJRWinton, N.C. (Hertford County)
Brandee HaleyDistanceFRWolfeboro, N.H. (Kingswood Regional)
Amy HartPole VaultJRVirginia Beach, Va. (Kempsville)
Kia HaskinsSprintsFRDurham, N.C. (Hillside)
Meghan HorneHigh JumpSOWest Chester, Penn. (Henderson)
Alexis JenkinsSprints/HurdlesSOLeland, N.C. (North Brunswick)
Cresia JonesSprintsSOAsheboro, N.C. (Southwestern Randolph)
Tori JonesHurdles/SprintsFRJamestown, N.C. (High Point Central)
Erinn LattaMiddle DistanceJRPort Matilda, PA (State College Area)
Ashleigh LeeThrowsFRUpper Marlboro, M.D. (Largo)
Megan LewisThrowsFRCharlotte, N.C. (Vance)
Naomi LewisJumps/SprintsFRCharlotte, N.C. (West Charlotte)
Samantha LichtnerDistanceSONewark, Del. (Padua Academy)
Lanaire LindoSprints/HurdlesSOCharlotte, N.C. (Vance)
Claire MacAulayDistanceFRGlasgow, Scotland (Bellahuston Academy)
Stephanie McDougalPole VaultFRHatfield, P.A. (North Penn HS)
Nichele MimsSprintsFRGaithersburg, M.D. (Gaithersburg)
Valeria MooreSprints/JumpsSONewark, Del. (Christiana)
Camelia MormanSprints/JumpsSODurham, N.C. (Hillside)
Amy MuellerThrowsJRSnellville, GA (Shiloh)
Caitlyn QuarshieThrowsFRRaleigh, N.C. (Millbrook)
Melanie RamseySprintsFRRaleigh, N.C. (Enloe)
Chante SessomsSprints/JumpsJRChesapeake, Va. (Deep Creek)
Chalonda SilverSprints/JumpsSORocky Mount, N.C. (Rocky Mount)
Kim WoodsonThrowsFRGreenville, N.C. (J.H. Rose)

Coaches

Curt Kraft - Sprints, Hurdles, Relays
Joe Blaney - Tripple Jump, High Jump, Long Jump
Dan Lee - Mid-Distance, Distance, Cross Country
David Price - Pole Vault/Throws
Paul Zalewski - Sprints, Hurdles, Relays