Track & Field Home
2008-09 Roster
Coaches 

Men
NAMEEVENTCLHOMETOWN (LAST SCHOOL)
Sam BarnhardtThrowsFRConcord, N.C. (Mt. Pleasant)
Spencer BarrickJavelinJRPoint of Rocks, M.D. (Tuscarora)
Kris BellHurdlesSRRaleigh, N.C. (Jesse O Sanderson)
Mario BriscoeHurdlesSOPortsmouth, Va. (I C Norcom)
Tony Bunn Jr.SprintsFRRaleigh, N.C. (Leesville Road)
Matthew DennishDistanceSRRed Lion, Penn. (Red Lion Area SR)
Isiah GyasiSprintsSOPortsmouth, Va. (I C Norcom)
Addison JohnsonPole VaultFRSanford, N.C. (Southern Lee)
Bayani JonesJumpsSORaleigh, N.C. (Leesville Road)
Michael McGilvaryJumpsSOClemmons, N.C. (West Forsyth)
Zachary MontijoDistanceFRColmar, Pa. (North Penn)
Edrian MurrayDistanceFRFayetteville, N.C. (Fayetteville Academy)
Andrew NastasiakDistanceSRPoint Pleasant, N.J. (Point Pleasant Boro)
Jarrett NewbyMiid-DistanceJREndwell, N.Y. (Maine Endwell)
Alex PrevostDistanceFRChevy Chase, Md. (Chevy-Chase)
Jacques RayMulti-EventsFRLillington, N.C. (Harnett)
Christopher RichardsonSprintsJRAlexandria, Va. (Hayfield Secondary School)
David RuckerSprintsSRStatesville, N.C. (Statesvile Senior)
Adian SandersonSprintsSREwing, N.J. (Ewing)
Michael ScottDistanceJRGoldsboro, N.C. (C.B. Aycock)
Harvinder SinghDistanceSOClayton, N.C. (Clayton)
Kevin ThompsonSprintsSRNorth Bergen, N.J. (North Bergen)
Daniel VarelaThrowsSOKnightdale, N.C. (East Wake)
Ron WrightSprintsJRKernersvile, N.C. (Hunt)
Women
NAMEEVENTCLHOMETOWN (LAST SCHOOL)
Paige BaggettThrowsSRWinterville, N.C. (D.H. Conley)
Andrea BarlettaDistanceFRJackson, N.J. (Jackson)
Nicole BriggsDistanceJRBarrington, N.J. (Haddon Heights)
Hollie BrooksMiddle DistanceSRLaurinburg, N.C. (Scotland County)
Donisha BrownThrowsSOGreensboro, N.C. (Ben L. Smith)
Ericka CharlesSprintsSODurham, N.C. (Durham School of Arts)
Taylor ConnorHigh JumpSOGastonia, N.C. (Ashbrook)
Brittany CopelandDistanceSOStafford, V.A. (Brooke Point)
Lisa DelorenzoDistanceSOMonroevile, P.A. (Gateway)
Lindsay DolanHurdles/HeptathalonJRAliquippa, Penn. (Center Area)
Danielle EilerThrowsSRMcHenry, Ill. (Grant Community)
Taneisha GloverSprints/JumpsSOFayettevile, N.C. (EE Smith)
Charlene GradyThrowsJRSpring Hope, N.C. (Southern Nash)
Jaslyn GrullonHurdlesSRWinton, N.C. (Hertford County)
Taylor HarrisThrowsFRFuquay-Varina, N.C. (Fuquay-Varina)
Kia HaskinsSprintsSODurham, N.C. (Hillside)
Sarah HennisDistanceFRRaleigh, N.C. (Enloe)
Meghan HorneHigh JumpJRWest Chester, Penn. (Henderson)
Funsha JacksonSprintsFRHavelock, N.C. (Havelock)
Alexis JenkinsSprintsJRLeland, N.C. (North Brunswick)
Kim KanalaThrowsFRGreensburg, Pa. (Hempfield)
Amanda LappDistanceFRRaleigh, N.C. (Southeast Raleigh)
Ashleigh LeeThrowsSOUpper Marlboro, M.D. (Largo)
Megan LewisThrowsSOCharlotte, N.C. (Vance)
Samantha LichtnerDistanceJRNewark, Del. (Padua Academy)
Jessy MahanJavelinFRNorristown, Pa. (Methacton)
Stephanie McDougalPole VaultSOHatfield, P.A. (North Penn HS)
Valeria MooreJumpsJRNewark, Del. (Christiana)
Camelia MormanJumpsJRDurham, N.C. (Hillside)
Amy MuellerThrowsJRSnellville, GA (Shiloh)
Nicole SaundersSprintsFRNewport News, Va. (Menchville)
Chante SessomsSprints/JumpsSRChesapeake, Va. (Deep Creek)
Tenesia SimpsonSprintsFREaston, Pa. (Easton)
Nicole TozziThrowsFRDurham, N.C. (Durham Academy)
Abby WayPole VaultFRMt. Pleasant, Pa. (Mt. Pleasant)
Tara WilsonDistanceFRGranite Fall, N.C. (South Caldwell)
Kim WoodsonThrowsSOGreenville, N.C. (J.H. Rose)
JaQunda WrightHurdlesFRKnightdale, N.C. (Knightdale)

Coaches

Curt Kraft - Sprints, Hurdles, Relays
Joe Blaney - Triple Jump, High Jump, Long Jump
Udon Cheek - Sprints, Relays, Hurdles
Tsehaye Dagnachew - Distance
Dan Lee - Mid-Distance, Distance, Cross Country
David Price - Pole Vault/Throws
Paul Zalewski - Multi-Events